Co je to použitý software?

Nákup softwaru dnes už není žádná věda. Umění je však umět nakoupit a zároveň ušetřit téměř 70 % pro své podnikání. Jak na to?

Je celkem běžné, že si do své firmy zakoupíte více či méně softwarových licencí než je potřeba. Důvod je prostý. Nikdo na začátku neumí odhadnout přesný počet. V prvním případě Vám peníze visí ve vzduchu, ve druhém musíte zaplatit jednou tolik za další licence při nákupu od autorizovaných distributorů.

Existuje také nové, alternativní řešení!

Nevyužité softwarové licence nemusí jen tak poletovat ve firemním rozpočtu, jelikož výrobci příslušného softwaru licence starého softwaru zpětně neodkupují. Dají se jednoduše a legitimně odkoupit prostřednictvím specialistů na obchod s použitým softwarem, jakým je SoftwarePro. Tyto licence jsou následně prodávané dále, čímž ale daná licence neztrácí nic na své funkčnosti ani originalitě.

Takto prodávat se zároveň dá i již nepoužívaný software (když společnosti přecházejí na jiné programy, snižují počet pracovních míst, popřípadě vykonávají jiné změny) či multilicence od předních výrobců, jakými jsou Microsoft, Adobe a podobně.

Obchod s použitým softwarem není žádnou nelegální činností a byl vyhlášen Evropským soudním dvorem za přípustný v červenci 2012.

Použitý neznamená opotřebený či znevýhodněný

Odkupované a dále prodávané licence jsou výlučně originály (žádné pirátské verze), nepodléhají opotřebení a nadále poskytují bezpečnostní aktualizace výrobců, podporu či dostupnost starších plnohodnotných verzí.

Prodej použitého softwaru se řídí striktními pravidly dle rozhodnutí SDEU. Zpochybnit legitimitu softwaru může pouze majitel autorských práv k produktu a musí disponovat relevantními důkazy. SoftwarePro však svým klientům navíc poskytuje potřebnou právní ochranu v případě, že by k takové situaci došlo.

Proč si opatřit použitý a ne nový software?

Použitý software renomovaných prodejců není pirátskou verzí, jde o originální a plně funkční software. Licence na použitý software se funkčně neliší od příslušné nové licence. V porovnání s novým softwarem Vám tak nevznikají žádné nevýhody, naopak přinášejí vysokou finanční úsporu až do 70%.

Kontaktujte nás.

S radostí Vám připravíme individuální nabídku.
Zastihnete nás na Infolince +420 277 000 181 anebo prostřednictvím emailu přes náš kontaktní formulář.