Jak profitovat s výhodným softwarem?

Jak profitovat s výhodným softwarem?

Chcete ušetřit své finance až do výše slibovaných 70 %? Zde najdete návod, jak na to.

 

V případě nákupu použitých licencí a úspory peněz oproti nákupu nových platí v zásadě jedno pravidlo: čím starší verzi koupíte, tím více procent ušetříte. To se dále může ještě znásobit, pokud s toutéž společností uzavřete rámcovou smlouvu a prodáte jí svůj nepotřebný software.

Podívejme se na reálný příklad:

Při nákupu nejnovější dosud nevyužité licence pro využití na 10 počítačů neušetříte nic. Při nákupu téže, již použité, ale plně funkční licence však můžete ušetřit téměř 40 %. Jen o tři roky starší multilicence už přináší skoro 50 % úsporu oproti předešlé. No a šest let stará multilicence ušetří i více než 70 % financí na nákup nové z firemního rozpočtu.

Takový nákup a prodej nemusí být zároveň vyloučen ani v budoucnosti a všechny záruky a další výhodná procenta z nákupu a prodeje máte zakotvené v podepsaných smlouvách. Při budoucích obchodech upřednostňujeme výkup licencí od našich zákazníků. Obzvláště ty, které od nás nakoupili, protože známe jejich historii. Samozřejmě vykoupíme i licence, které od nás nezískali.

Je nutné kupovat nejnovější verze softwaru?

Na tuto otázku je třeba se podívat z jiného úhlu pohledu a položit si při ní hned další: Využívám vůbec všechny funkcionality, které mi přináší nová verze?

Standardem nejen u nás, ale i v zahraničí je kupovat nejnovější výrobky. Jdou s dobou, a tím pádem mají všechna potřebná vylepšení. Nikdo ale neřekl, že je zároveň také všechna potřebujeme. Zkuste se zamyslet například nad obyčejným mobilním telefonem, který dnes nenazveme jinak než smartphone. Ano, ve srovnání s běžným telefonováním před lety používáme dnes mnoho nových funkcí. Využíváte však skutečně všechny funkce, které váš telefon nabízí? Nebo jinak, víte o nich vůbec? Možná ne, ale je vám to jedno, protože na trhu starší modely v podstatě ani nenajdete. Když se vám to navíc finančně vyplatí, nemáte důvod se nad tím zamýšlet.

Ve firmách je softwarové vybavení potřeba zejména kvůli zpracování dat, vytváření dokumentů, komunikaci se zákazníky apod. Je tedy třeba mít ve firmě software, který správně splňuje svůj účel. Musí tedy být legální (hrozba vysoké pokuty pro právní subjekty), kompatibilní s hardwarovým vybavením, a v neposlední řadě by měl mít aktivní podporu výrobce k používané verzi.

Všechny tyto atributy splňuje i použitý software od specializovaného prodejce, a navíc s úsporou, kterou můžete investovat do dalšího rozvoje svého podnikání. 

Jak zjistím, co skutečně potřebuji?

A máme tu další financemi nevyčíslitelnou výhodu, která vychází z nabídky renomovaného prodejce použitého softwaru. Nemusíte pátrat, zjišťovat a porovnávat. Potřebujete šetřit čas pro své podnikání. Prodej a nákup softwaru neprobíhá jako klasický obchod.

Prvním a základním krokem je kontakt s kvalifikovaným konzultantem ze SoftwarePro. Ten na základě rozhovoru s vámi identifikuje vaše potřeby, pokud jde o chod firmy či jinou pracovní činnost. Na základě toho vám vytvoří nabídku přesně na míru. Nenavrhl by vám nejstarší software, který má v nabídce, jen kvůli tomu, abyste ušetřili maximum financí. Přizpůsobí ho vašim reálným potřebám a vybavení.

Zkuste si tedy nakonec sami spočítat, jaké výhody vám takto uzpůsobený nákup přinese: materiální procenta z ušetřeného nákupu, které se zpravidla nepohybuje pod číslem 40. Následné další nákupy a prodeje v budoucnosti. A nemateriální složky, jako jsou čas a lidské zdroje ušetřené při výběru služby ušité na míru, kdy si můžete zvolit software bez často nepotřebných funkcí nejnovějších verzí, které občas dokážou práci i zkomplikovat.

Sdílet

Komentáře

Žádné komentáře

Sorry, the comment form is closed at this time.